Autoservis


Kontakt

AUTOSERVIS - ZAŤKO s.r.o.

Krivá 92

027 55 Krivá

 

Príjem opráv:

tel. 0908 658 555

 

ďalšie kontakty

 

AUTOSERVIS - ZAŤKO s.r.o.
Prevádzka Námestovo, Vavrečka 478
Pod Starým Punchom

Príjem Opráv
tel. 0918 984 555

ďalšie kontakty

Otváracie hodiny

Pondelok - Piatok  8:00 - 17:00

Sobota - Nedeľa     zatvorené


Test brzd a tlmičov

Kedy vykonávať údržbu brzdového systému a jeho súčastí?

Brzdový systém treba udržiavať po celú životnosť vášho vozidla. Váš  servis  vám poradí, ako postupovať pri údržbe brzdového systému vášho vozidla, ktorú treba vykonávať na prvkoch, ako sú platničky, kotúče, brzdové súpravy (zadné brzdové obloženie) či brzdová kvapalina.

 


Prečo treba vykonávať údržbu brzdového systému?

Bezpečnosť za volantom je viazaná predovšetkým na tri nasledujúce prvky: brzdy, tlmiče a pneumatiky. Tieto prvky tvoria tzv. trojuholník bezpečnosti. V prípade, že dôjde k poškodeniu niektorého z týchto prvkov, nemôže byť optimálnym spôsobom zaručená vaša bezpečnosť.

 

Brzdový systém je prvý orgán aktívnej bezpečnosti vášho vozidla.

 

Ak dôjde k poškodeniu niektorého z týchto prvkov, výkon brzdového systému je obmedzený. Je teda nevyhnutné udržiavať každý z týchto prvkov v dobrom stave a zabrániť predovšetkým predĺženiu brzdnej dráhy.

 

 

Aby si vaše vozidlo udržalo optimálnu úroveň bezpečnosti, je nevyhnutné používať originálne diely , ktoré sú vyrobené tak, aby zaistili úroveň bezpečnosti vozidla, jeho výkon a pohodlie pri brzdení.

 

Brzdové platničky vozidiel Formuly 1 môžu pri brzdení dosiahnuť teplotu až 1 200 °C. Brzdové platničky vášho vozidla môžu dosiahnuť teplotu 700 °C. Na zaistenie bezpečnosti pri takejto vysokej teplote vám odporúčame používať originálne brzdové platničky a kotúče.

 

TLMIČE

 

 

 

 

Tlmiče sú absolútne nevyhnutný prvok zaistenia vašej bezpečnosti.

Niekoľko príznakov, ktoré vám pomôžu odhaliť ich opotrebovanie: strata jazdného smeru a zlý kontakt pneumatík v zákrutách na vlhkej vozovke, dlhšia brzdná dráha, nestabilné osvetlenie pri šoférovaní za tmy, únik oleja, nezvykle rýchle opotrebovanie pneumatík, zníženie pohodlia vo všeobecnosti, citlivosť na bočný vietor, ľahké poskakovanie vozidla, výrazná spotreba paliva.

 

Zaistite si dokonalú jazdnú stabilitu bez ohľadu na stav povrchu vozovky.

 

Opotrebované tlmiče môžu spôsobiť, že vaše vozidlo bude neovládateľné ako pri preťažení. Konajte včas a zaistite si bezpečnosť a pohodlie pri šoférovaní. Dajte pravidelne kontrolovať stav tlmičov po každých 20 000 najazdených km. Ich výmena sa odporúča po najazdení 75 000 km.

 

Autoservis Zaťko  vám ponúka:

Kontrolu, dodanie a montáž predných a zadných tlmičov za paušálne ceny. Neváhajte a dajte si tlmiče skontrolovať.

 


Všetky práva vyhradené AUTOSERVIS ZAŤKO s.r.o. | Webdizajn: www.itstudio.sk