Aktuality


Kontakt

AUTOSERVIS - ZAŤKO s.r.o.

Krivá 92

027 55 Krivá

 

Príjem opráv:

tel. 0908 658 555

 

ďalšie kontakty

 

AUTOSERVIS - ZAŤKO s.r.o.
Prevádzka Námestovo, Vavrečka 478
Pod Starým Punchom

Príjem Opráv
tel. 0918 984 555

ďalšie kontakty

Otváracie hodiny

Pondelok - Piatok  8:00 - 17:00

Sobota - Nedeľa     zatvorené


Aktuality

Vyvažovanie pneumatík aj na motocykle

Nevyvážené pneumatiky spôsobujú pri určitých rýchlostiach vibrovanie vozidla. To môže viesť k predčasnému, nepravidelnému opotrebovaniu pneumatík, ako aj k zbytočnému opotrebovaniu závesov vášho vozidla. Uistite sa, že sú vaše pneumatiky pri prvom namontovaní na kolesá resp.po namontovaní po oprave vyvážené. Pri prvom náznaku vibrácií je potrebné vyváženie pneumatík skontrolovať. 

Pri vysvetľovaní vyvažovania pneumatík je najlepšie začať od toho, čo znamená nedostatočnévyváženie.

 

           

 

Pri namontovaní pneumatiky na koleso dochádza k spojeniu dvoch dosť nedokonalých jednotiek a k vytvoreniu montážneho celku. Šance, že tento montážny celok bude mať úplne presné rozloženie zaťaženia okolo radiálneho a bočného stredu, sú prakticky nulové. U kolies môžu zvyčajne existovať dva druhy nerovnováhy - statická nerovnováha a dynamická nerovnováha.

Statická nerovnováha: vyskytuje sa vtedy, keď je v pneumatike ťažké alebo ľahké miesto. V takom prípade sa pneumatika netočí rovnomerne a pneumatika a koleso sa hýbu hore-dole.

Dynamická nerovnováha: vyskytuje sa vtedy, keď je na jednej alebo oboch stranách bočnej osi montážneho celku tvoreného pneumatikou a kolesom nerovnomerné zaťaženie. Dynamická nerovnováha môže spôsobiť kmitanie kolies zo strany na stranu alebo bočné kmitanie kolies.

U väčšiny montážnych celkov sa vyskytujú obidva druhy nerovnováhy a na vytvorenie rovnomerného rozloženia zaťaženia je potrebné dynamické vyváženie. Pri vyvažovaní kolies ich  technik namontuje na vyvažovací prístroj, ktorý otáča koleso, aby určil ťažšie časti montážneho celku. Vyvažovací systém potom technika navedie, aby na odstránenie nerovnováhy umiestnil na povrch ráfika závažie. 

 

 

 


SpäťVšetky práva vyhradené AUTOSERVIS ZAŤKO s.r.o. | Webdizajn: www.itstudio.sk